NEWBORN FOTENIE

NEWBORN – novorodenecké fotenie
Fotenie novorodeniatok je možné realizovať do 14. dňa od narodenia bábätka, ideál je však 6. – 10. deň. Bäbatká tvrdo spinkajú, nerušíme ich prezliekaním a polohovaním.
Na tento typ fotenia je potrebné myslieť ešte počas tehotenstva, aby sme si dokázali dohodnúť termín na fotenie bábätka. Ideálne je kontaktovať ma z pôrodnice, že drobček je na svete
a my hľadáme termín na fotenie, aby mohli vzniknúť tie krásne a neopakovateľné momenty dieťatka.

Bábätká fotím v mojom ateliéri, kde je všetko pripravené pre potreby Vášho dieťatka, vrátane rekvizít a oblečení na fotenie, vy teda na takéto fotenie nemusíte nič kupovať.
Pokiaľ máte nejaké špeciálne predstavy, prosím, informujte ma o tom, výborné je mať aj foto na inšpiráciu podľa Vašej predstavy, budem sa snažiť vyhovieť Vašim predstavám, kópie
iných fotografov však nerobím. Každý fotograf má svoj pohľad na svet a jedinečné vnímanie sveta, na ktorý pozerá.
Novorodeniatka fotografujem pri dennom svetle.

Prosím, aby ste prišli s dávkou trpezlivosti a optimizmu, ja ňou budem prekypovať počas celého fotenia, to sľubujem.
Fotenie totiž trvá 2–3 hodiny, pretože sa prispôsobujeme potrebám bábätka, ktoré potrebuje byť nakojené, prebalené, mať svoj pokoj a pohodu. Nebojte sa toho, že ho uspávame viackrát,
v deň fotenia novorodeniatka mám vyhradený deň len pre Vás a Vášho drobčeka, takže je to v poriadku, trpezlivosť krásne fotky prináša.
O trpezlivosť prosím hlavne oteckov, pokiaľ chcete mať spoločné fotografie s bábätakom, veľmi sa tomu poteším, kľudne ich urobíme na úvod.
Počas fotenia mením oblečenie a pózy bábätka, pretože chcete mať krásnu spomienku a my predsa chceme niečo od drobca, tak sa musíme prispôsobiť my :-)

Čo si so sebou priniesť na fotenie

  • teplú deku, v ktorej budeme bábätko uspávať
  • dva kusy bavlnených plienok
  • pokiaľ je bábätko kŕmené umelým mliekom, prosím, zoberte so sebou viac dávok
  • ak má dieťatko ešte napísané meno na telíčku, prosím, zmyte ho dolu (zošúchať liehom)
  • pre spoločné portréty s miminkom si prineste neutrálne, rovnaké tielka, alebo tričká v neutrálnych, pastelových farbách bez potlače
  • na prezlečenie so sebou prineste miminku aj sebe náhradné oblečenie pre prípad nehody, ktoré sa stávajú :-)

Teším sa na stretnutie s Vami a s Vašim bábätkom.

líčenie od vizážistky

líčenie od vizážistky

Maminky majú možnosť si cezo mňa objednať líčenie na fotenie u vizážistky Kataríny Štulrajterovej, ktorá po dohode príde priamo do ateliéru a nalíči Vás. Cena líčenia je 15 eur.
Pokiaľ máte o líčenie záujem, prosím, informujte ma pri objednaní termínu, aby som Vám zabezpečila túto službu.